Dluhopisy – proč a jak

Nízkým úrokovým sazbám na hypotéky odzvonilo! Tento a spousty podobných článků na dané téma je na internetu aktuálně mraky.
Ale co když nechcete hypotéku ani půjčku, nýbž chcete své úspory zhodnotit? Nulové a záporné výnosy na dluhopisech je výsledek let minulých. Jaká je situace nyní? Aktuálně se očekává návrat ke “standardu” – chcete zhodnotit peníze nad inflaci na 3-5letém horizontu? – Využijte dluhopisy.
POZOR! Není dluhopis jako dluhopis. Například na Novinky.cz se dočtete:
„Pokud vám někdo nabízí dluhopisy s nadstandardní úrokovou sazbou i nad deset procent ročně a zároveň tvrdí, že taková investice s sebou nenese žádné riziko, prostě lže.” – uvedla mluvčí Eliška Skřivanová.
„Měli byste si uvědomit, že firemní dluhopisy nejsou zajištěné. Jde o dlužní úpis, který se při krachu emitenta stává kusem papíru. Pokud firmu a její účetnictví detailně neznáte nebo mu nerozumíte, její dluhopisy nikdy nekupujte. V případě bankrotu firmy můžete přijít o všechny peníze.” – uvedl investiční analytik Martin Tománek.
Je to velmi jednoduché, čemu nerozumíte, to si nepořizujte. Ale co když přecejen chcete své finance zhodnotit? Stejně jako si chcete koupit auto i když nerozumíte jak přesně funguje, kdo všechno konkrétně ho vyrábí….
V každém oboru se setkáváme s “obchodníky s teplou vodou” a ve finančním sektoru tomu nikdy nebylo jinak. Je všeobecně známo, že lidé se v tomto oboru nevyznají, dostupnost objektivních informací je velmi nízká a pokud správné informace dostanou nevědí jak s nimi vlastně naložit. Proto si ke splnění těchto i dalších finančních cílů najděte odborníka, se kterým budete spolupracovat dlouhodobě a budete mu důvěřovat. Bude vám pomáhat se zhodnocením a správným rozložením vašich financí jak v době růstu trhů, tak v době poklesu. Pomůže vám zvolit vhodnou strategii a včas vás bude varovat před investičními bublinami, stejně jako my – VYSLOUŽILOVI.CZ
Přemýšlíte nyní nebo do budoucna jak a kde efektivně zhodnocovat vaše peníze? Chcete objektivní radu? Kontaktujte nás.